fbpx

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA W E-COMMERCE

Fotografia produktowa w e-commerce

E-commerce rządzi się swoimi prawami – osoby, które robią zakupy w internecie, nie mogą dotknąć produktu czy przymierzyć ubrań. W związku z tym podjęcie decyzji o zakupie w dużej mierze zależy od tego, co zobaczą na Twojej stronie internetowej. Słabej jakości zdjęcia mogą sprawić, że potencjalni klienci zmienią decyzje zakupowe i przejdą do konkurencji.

Aby do tego nie dopuścić, zadbaj o przekonujące fotografie produktowe. Jak? Nie musisz inwestować w drogi sprzęt czy martwić się o aranżacje. Zajmiemy się tym za Ciebie – Unique Agency to zespół ekspertów do zadań specjalnych, którzy dobrze wiedzą, że fotografia produktowa jest niezbędna do pokazania Twojego asortymentu od jak najlepszej strony.

 

Fotografia produktowa – zdjęcia, które sprzedają

Jeszcze jakiś czas temu mało kto myślał o tym, aby robić zakupy przez internet. Obecnie z takiego rozwiązania korzysta już niemal każdy. Możliwość zrobienia zakupów za pomocą kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu i błądzenia po zatłoczonych galeriach handlowych jest naprawdę kusząca. Nic więc dziwnego, że handel elektroniczny, czyli e-commerce, bije rekordy popularności i powoli zastępuje ten w klasycznym wydaniu.

Przeniesienie sprzedaży do internetu to kusząca opcja zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawców. Jednak pomimo tego, że sklep internetowy ma wiele zalet, pojawiają się pewne wątpliwości. Jak wypromować produkt, skoro klient nie może go zobaczyć, dotknąć czy przymierzyć? Z pomocą przychodzą zdjęcia produktów, dzięki którym można pokazać towar od jak najlepszej strony.

Mówi się, że kupujemy oczami, więc zdjęcia produktowe muszą zachwycać swoją jakością. Pytanie, jak zrobić dobre ujęcia, jeśli fotografia nigdy nie była Twoją pasją i nie masz zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie? Skąd będziesz wiedzieć, jakie tło wybrać i jak ustawić produkty? Poza tym przecież nie zrobisz zdjęć komórką! Potrzebujesz profesjonalnego sprzętu w postaci lamp, aparatu czy programu graficznego, służącego do obróbki zdjęć.

Jeśli masz zamiar otworzyć sklep internetowy lub już go prowadzisz, nie musisz jednak zaprzątać sobie głowy fotografią produktową. Przeznacz swój cenny czas i energię na prowadzenie sklepu internetowego, a my zadbamy o profesjonalne zdjęcia produktowe!

 

Powierz fotografię dla Twojego e-commerce profesjonalistom

Zrobienie zwykłego zdjęcia zajmuje kilka minut i nie jest niczym skomplikowanym. Lista sprzętu potrzebna do jego wykonania kończy się tak naprawdę na telefonie komórkowym z dobrym aparatem. Z fotografią produktową jest zupełnie inaczej. Zrobienie dobrego zdjęcia, które będzie sprzedawać Twój produkt, to cały proces. Zobacz, jak to wygląda krok po kroku.

Zanim powstanie fotografia produktowa dla e-commerce, trzeba odpowiednio przygotować dany produkt. Tym też zajmiemy się za Ciebie! Współpracujemy z profesjonalistami w wielu dziedzinach. Nie tylko z fotografami, którzy odpowiadają za wykonanie najwyższej jakości zdjęć.Wiemy, że aby efekt zachwycił Twoich odbiorców, ważne jest odpowiednie przygotowanie produktu.  

W związku z tym do sesji zdjęciowych angażujemy również modeli, wizażystki, fryzjerów i stylistów. Jednym zdaniem – całą grupę profesjonalistów, którzy dobrze wiedzą, jak właściwie wyeksponować Twój produkt.

Możemy pokazać Twój asortyment z pomocą modeli lub przygotować dla Ciebie packshot. Jest to fotografia produktowa zrobiona na białym tle. Pozwala ona na wyeksponowanie najlepszych cech produktu. Dzięki temu możesz z powodzeniem umieścić ją na zakładce swojej witryny albo wrzucisz ją na takiej platformy jak Allegro czy Amazon.

 

Zyskaj dobrze oświetlone produkty

Niezależnie od tego, czy zlecisz nam zrobienie fotografii produktowej we współpracy z modelami, czy interesuje Cię packshot, zadbamy również o drugi ważny aspekt – odpowiednie oświetlenie. Dobre przygotowanie produktu jest istotne, ale bez właściwego ustawienia lamp efekt nie będzie zadowalający.

Dlatego wyposażyliśmy nasze studio fotograficzne w odpowiednie lampy. Dysponując takim sprzętem i wiedzą na temat tego, jak je ustawić, zadbamy o to, aby każdy szczegół był dobrze widoczny, a także estetycznie uchwycimy nawet bardzo krótkie wydarzenie (np. rozpryski wody na zdjęciach, od których trudno oderwać wzrok).

Oprócz tego dzięki modyfikatorom światła jesteśmy w stanie odpowiednio je ukierunkować, uzyskać miękkie lub twarde oświetlenie i zmienić jego barwę. Zrobienie efektownych zdjęć produktów do sklepu internetowego czy na portale społecznościowe to dla nas chleb powszedni. Jesteśmy teamem do zadań specjalnych, więc nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!

 

Zajmiemy się Twoimi zdjęciami produktów od A do Z

Skończyliśmy fotografować Twój produkt i co dalej? Wysyłamy zdjęcia i fakturę na Twój adres e-mail, a następnie się żegnamy? Nie! W Unique Agency pracują nie tylko osoby, które wiedzą, jak robić zdjęcia najwyższej jakości, ale i takie, które zajmują się ich edycją.

To oznacza, że współpraca z nami nie kończy się na wykonaniu zdjęć, które możesz wrzucić na swój serwis. Doświadczeni graficy i specjaliści od tworzenia stron internetowych zajmą się przygotowaniem zdjęć do publikacji w e-sklepie czy portalach społecznościowych. Tak, aby osoba, która nie widzi Twoich produktów na żywo, była nimi oczarowana i chciała je kupić.

 

Team do zadań specjalnych, czyli o tym, co nas wyróżnia

Zdajemy sobie sprawę, że wykonanie zdjęć (czy wideo), które umieścisz w swoim sklepie, to odpowiedzialne zadanie. Dlaczego warto powierzyć je Unique Agency? Wybór konkretnej agencji zależy w dużej mierze od tego, czy dysponuje ona profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem, które pozwolą zaprezentować Twoje produkty w jak najlepszy sposób.

Mamy wszystko, co potrzeba do zrobienia zdjęcia sprzedażowego, ale na tym nie koniec! Przecież lustrzanki, lampy i programy graficzne to nie wszystko. Ważni są również ludzie, którzy wiedzą, jak się tym wszystkim posługiwać, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Zgrany team złożony z ekspertów oraz pasjonatów z różnych dziedzin przełoży się na sprawne i profesjonalne wykonanie każdego zlecenia. Jesteśmy bardzo elastyczni i nie znamy słowa „niemożliwe”!

To jak, chcesz zyskać najlepsze zdjęcia e-commerce na rynku? Skontaktuj się z nami i wprowadź swój sklep na nowy poziom!