fbpx

CZYM JEST MODELING I CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ #blog

Czym jest modeling?

Piękne zdjęcia, kampanie reklamowe, wybiegi, sława i splendor. Tak w filmach pokazywana jest kariera modelki. Pewnie każdy choć trochę zainteresowany światem mody jest w stanie jednym tchem wymienić nazwiska najsłynniejszych modelek i modeli na świecie, do tego wyliczyć im uczestnictwo w słynnych kampaniach reklamowych. I mimo, że każdemu wchodzącemu do przemysłu mody życzymy jak najlepiej, to rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. Nawet słynna Kate Moss, zanim zrobiła wielką karierę, musiała wykonać tytaniczną pracę.  Od agencji do agencji, od castingu na casting. WIelokrotnie odnosiła porażki, by ostatecznie zwrócić na siebie oczy całego świata. Postaramy się w kilku punktach opowiedzieć czym jest modeling i jak się poruszać w świecie mody

 

Zanim zgłosisz się do agencji

Kariera modelingowa to codzienna praca nad sobą. Kiedy postanowisz związać się z agencją Twój wizerunek stanie się swego rodzaju produktem. Warto zadać sobie pytanie, czy jesteś na to gotowy. Zanim podejmiesz decyzję sprawdź, czy lubisz się z obiektywem, czy pozowanie do sesji zdjęciowych sprawia CI przyjemność,  jak się czujesz na wybiegu, czy jesteś w stanie pokonać tremę. Pamiętaj też, że kiedy zwiążesz się umową z agencją, zobowiążesz się do utrzymywania swojego ciała w konkretny sposób. W zależności od zapisów umowy część ingerencji we własny wygląd będzie musiała być ustalona z agencją. 

UNIQUE AGENCY POLAND przyjmując do siebie nowe twarze wybiera osoby, które swoim wizerunkiem odpowiadają zapotrzebowaniu klientów. Aplikując do Unique Agency niekoniecznie zostaniesz zauważony odrazu. Uzbrój się w cierpliwość. Warto wtedy też próbować sił w innych agencjach, skupionych na innych klientach, produktach i rynkach. 

 

Czym jest Unique Agency?

Jesteśmy agencją modelingową, która zaprasza do współpracy ludzi z proporcjami i wymiarami wymaganymi przez świat mody. Zaczynamy od wypromowania Waszego wizerunku. Przedstawiamy modelki i modeli naszym klientom. Dla początkujących w świecie fashion tworzymy portfolio w taki sposób, by łatwiej było  pozyskiwać zlecenia. Unique Agency dodatkowo zapewnia opiekę prawną dla osób współpracujących, by ich wizerunek był wykorzystywany według zapisów zawartych w umowach z klientami. 

 

Co warto wiedzieć o modelingu?

Warto pamiętać, że marki decydujące się na współpracę z Wami nie znają Was osobiście. Wybór zwykle jest dokonywany na podstawie portfolio oraz tzw. Polaroidów, czyli zdjęć przedstawiających sylwetkę w ujęciach bez makijażu. Część klientów prosi o pokazanie się na żywo (Go and see). To jest część zobowiązań modelek. Niezmiernie ważna jest punktualność oraz dbałość o własne ciało i samopoczucie. Na zlecenia należy przychodzić wypoczętym i wyspanym. Zarwane noce i przemęczenie są bardzo widoczne na twarzy, co przekłada się na słabą jakość pracy. W razie niedyspozycyjności należy poinformować agencję, im wcześniej tym lepiej. 

 

Promuj swój wizerunek

Poza komercyjnymi zleceniami agencja dba także, by jej twarze ukazywały się w tzw. edytorialach do kolorowych magazynów. To część promocji, która może podnieść popularność, jednak warto dobrze zaplanować tego typu działania. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że zbyt często pokazujące się twarze, szczególnie w mniej prestiżowych produkcjach dość łatwo narażają się na przesycenie swoim wizerunkiem. Skutkuje to trudnościami w pozyskiwaniu nowych zleceń. 

Sesje zdjęciowe, plany filmów reklamowych oraz długie ćwiczenia choreografii przed pokazami mody to fascynująca, ale też absorbująca praca. Decydując się na karierę modelingową można przeżyć niesamowitą przygodę, poznać inspirujących ludzi oraz spełnić swoje marzenia. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, nasza agencja pomoże Ci wkroczyć w kolorowy świat pełen ciekawych wyzwań. 

MODEL: EMMANUEL – TOBI – DANIEL / UNIQUE AGENCY

PHOTO: UNIQUE AGENCY